Menu
Your Cart
Laimė atvyko!

Kostas ir Aura

Penkiolikmetis Kostas myli mokslą – jam rūpi iš esmės žinoti, iš ko susidaro molekulė ir kaip ta molekulė sugeba kisti, prisijungti prie kitų molekulių. Jam norisi tiksliai sužinoti kiekvienos molekulės ir atomo vaidmenį mūsų kūnuose ar aplinkoje. Tačiau, dėl autizmo spektro sutrikimo, Kostas patiria daug sunkumų kasdieninėje veikloje, kuri jam kelia didelį stresą, ir dėl to jam nuolat prireikia kitų žmonių pagalbos. Vienas iš Kosto didžiųjų iššūkių – baimė išeiti už savo namų ribos be žmogaus, kuriuo pasitiki, palydos. Tuo pačiu, tai smarkiai apriboja jo galimybes įgyti savarankiškam gyvenimui reikalingų socialinių ir kitų įgūdžių. 


Mūsų, Kosto tėvų, svajonė atrodo labai paprasta: mes norime jam padėti įgyti daugiau savarankiškumo, pvz., kad jis galėtų pats nueiti iki artimiausios parduotuvės, autobuso stotelės, įlipti pats į autobusą ir nebijoti pasiklysti, arba tiesiog išeiti pasivaikščioti į mišką. Nežinome kada tai įvyks, bet tikime, kad vieną dieną, padedamas jo ištikimos draugės kalytės Auros, Kostas tai įveiks.  


Prisijungėme prie šunų asistentų projekto, nes matėme ir girdėjome istorijų iš kitų šalių, kad šunys – asistentai dresuojami padėti autizmo spektro sutrikim1 turintiems asmenims. Šie šunys specialiai apmokomi kaip atpažinti šeimininko perteklinio nerimo ar susijaudinimo ženklus, padėti jam nusiraminti, paspausti pagalbos mygtuką, paduoti reikiamus daiktus, ar lydėti šeimininką stresą keliančiose situacijose ir erdvėse. Prisijungdami prie projekto siekiame, kad ne tik mūsų sūnui, bet ir daugiau vaikų ir suaugusiųjų šunys asistentai galėtų padėti tapti savarankiškesniais ir pajusti pasitikėjimą savimi.