Menu
Your Cart
Laimė atvyko!

Kipras Mykolas ir Sora

Kipro Mykolo mama Renata pasakoja:

Kipras Mykolas yra labai jautrus ir geras berniukas, kuriam greitai sukaks 13 metų. Jau ankstyvoje vaikystėje jam nustatyti raidos ir kalbos sutrikimai bei cerebralinis paralyžius.
Įvairūs ugdymo specialistai paminėdavo, jog gyvūnas (kita intelekto rūšis) labai pagelbėtų Kiprui Mykolui. Žinodama apie Kipro meilę gyvūnams pasiryžau ieškoti šuns asistento. Supratau, jog toks specialus šuo jau net nebe šuo, o beveik žmogus. Supratau, kad toks šuo gali tapti Kiprui ne tik  asmeniniu draugu, bet ir motyvatoriumi bei fiziniu pagalbininku judėjimui, mobilumui skatinti.


Mano svajonė, kad išvengtume vežimėlio, kad Kipras judėtų pats, nes dėl nestabilios pusiausvyros jis bijo tą daryti. Todėl Sora bus  kaip pagalbininkė, savotiška atrama Kiprui einant. Tikiu, kad šuo ir vaikas turės savo tarpusavio kalbą, nes Kipras neverbalinę kalbą gerai įvaldęs. Jau dabar  pastebėjau kaip greitai jie sutarė kieno kurie žaislai namie, kaip komandiniu darbu tvarkosi siekiant pulto ar malšinant alkį. Atvirai kalbant, Sora bus labiau pagalbininkė mamai, nes perims kai kuriuos mamos darbus prižiūrint Kiprą: saugoti, kad nesusižalotų, nenukristų nuo laiptų, užims jo dėmesį. Jau dabar galima teigti, kad Soros atsiradimas mūsų “nykštukinėje” šeimoje pakeitė bendrą atmosferą, įnešė daugiau meilės, džiaugsmo ir gyvybės. Sora išjudino be atsirandantį  psichologinį sąstingį mano ir Kipro gyvenime.