Menu
Your Cart
Mažas žingsnis mums - didelis Lietuvai!

Dresūros mokykla (BKC)

Pirmųjų šunų asistentų Alma Mater Lietuvoje - Baltijos kinologijos centras (BKC)


Vedant ilgametės kinologinės patirties, 2005m. buvo įkurtas „Baltijos kinologijos centras“, apjungiantis daugelį kinologinių sričių. Pradedant nuo įvairių edukacinių programų šunų vedliams, įvairių šuniukų skirtų darbui veisimo iki specializuotų tarnybinių šunų rengimo programų ir jų įgyvendinimo. Per dešimt gyvavimo metų „Baltijos kinologijos centre“ yra „užaugintas“ ne vienas puikus kinologijos specialistas. Mūsų pasiekimai atsispindi diplomuose, padėkos raštuose, taurėse. Esame tapę ne vieną kartą Baltijos bei Europos specialiųjų sukarintų su tarnybiniais šunimis čempionatų nugalėtojais. Esame dalyvavę Šveicarijoje, Čekijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Olandijoje kinologinėse varžybose, todėl turime labai daug patirties darbe su tarnybiniais šunimis.
„Baltijos kinologijos centro“ pagrindinis uždavinys skatinti jaunuosius kinologus tapti specialistais, savo srities žinovais. Rengti tarnybinius šunis, ugdyti ištvermę, stiprų charakterį, pajungti žmogaus valiai įgimtąsias šuns savybes, lavinti jas, panaudojant darbe.Asistentų instruktoriai


Martynas Gustaitis


Martyną šunys traukė nuo mažens. Nenuostabu, juk jis augo su dviem belgų aviganiais, kurie buvo ir pirmaisiais jo geriausiais draugais ir auklėmis. Savo darbą su gyvūnais Martynas pradėjo gyvūnų globėjų asociacijoje, kur savanoriauja ir dabar. Jis dalyvavo daugybėje įvairiausių apmokymų - nuo bendro paklusnumo iki specializuotų pratimų atlikimo – gynimo apsaugos, pėdsekystės, žmonių paieškos, psichotropinių medžiagų paieškos ir t.t. Martynas yra iš arti susipažinęs su Olandijos, Šveicarijos, Latvijos ir kitų šalių šunų dresavimo ypatumais ir šiuo metu kinologijos specialybę studijuoja Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Be šunų vienas mylimiausių hobių yra technika – automobiliai bei motociklai. Grįžęs iš treniruočių neretai tarsi išnyksta garaže betvarkydamas, betobulindamas savo turimą techniką. Taip pat jis neįsivaizduoja savo gyvenimo be aktyvaus laisvalaikio – bėgiojimo, slidinėjimo, dviračių, kažkokių naujų, dar neišbandytų pramogų.


Rasa Baranauskaitė


Dar tik pirmi mėnesiai kaip ruošiu šunį asistentą, tačiau šunų dresavimu domiuosi nuo pat mažens, o kinologija užsiimu jau treti metai. Be šunų, domiuosi ir žirgais, su kuriais praleidžiu didžiąją laisvalaikio dalį.  Visą gyvenimą mane supo gyvūnai ir savo ateitį planuoju sieti būtent su jais, todėl pasirinkau studijas LSMU veterinarijos akademijoje ir sėkmingai baigiu pirmą kursą. Džiaugiuosi, jog Lietuvoje pradėti ruošti šunys asistentai ir kad man teko galimybė dirbti su vienu iš jų – Naru, labradoro retriveriu, kurį ruošiu negirdinčiam žmogui. Nors ši veikla reikalauja labai daug darbo, žinių, pastangų ir užsispyrimo, tačiau tikiu, kad sėkmingai pavyks įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir atverti naujas perspektyvas kinologijos srityje Lietuvoje.